Nejčastější otázky

Možnost zacvičit si kdykoliv během otevírací doby klubu. To znamená, že můžu přijít ten samý den ráno i večer?

Jistě, ráno Vás v Expresce zaručeně nastartuje a večer Vám příjemně vyčistí hlavu od pracovních starostí. Co takhle k tomu přidat ještě půlhodinku u nás během obědové pauzy :-)?

Ještě nikdy jsem v Expresce nebyla. Jak se k vám mám přihlásit?

Ničeho se nebojte. Cvičení v Expresce je opravdu snadné. Zaregistrujte se na našich webových stránkách a vyberte si pobočku, kde chcete svou první hodinu absolvovat, a čas, kdy se Vám lekce hodí. Během Vaší první návštěvy Vám naše zkušená trenérka všechno podrobně ukáže a zodpoví všechny Vaše dotazy. První trénink je zcela zdarma. Aby se Vám naše trenérka mohla plně věnovat, doporučujeme si předem domluvit v Expresce schůzku. Uvidíte, že si Expresku zamilujete.

Co si s sebou zabalit do Expresky?

Co se týče vašeho sportovního vybavení, je Expreska stejná jako jakékoliv jiné fitko. To znamená, že Vám s sebou bude stačit pohodlné sportovní oblečení, pevná obuv, ručník, pití a pokud máte tak zámeček na skříňku (pití a zámeček do šatny vám rádi prodají i na recepci každé Expresky).

Kolikrát týdně bych měla do Expresky chodit?

Ideální je cvičit v Expresce třikrát týdně - mezi „cvičícími“ dny mít jeden den volný. Tento volný den vaše svaly využijí k regeneraci a odpočinku po silovém tréninku. Cvičit denně je také možné, ale musíte mít na paměti, že každý druhý den byste měla na strojích cvičit pomaleji, abyste nepřesahovala odpor vyšší než 50% Vaší maximální síly. Tímto také docílíte zvýšení Vaší tepové frekvence na cílovou úroveň, ale budete stále pod hranicí posilování.

Pokud jsem si koupila členství do Expresky v Praze a bývám na víkend u rodičů v Ostravě, musím si koupit členství rovněž v ostravské pobočce?

Samozřejmě, že ne. Expeska nabízí síť kvalitních fitness center po celé České republice. Členství je vázané pouze na osobu, nikoliv na pobočku, kam si chodíte zacvičit. Počet Expresek průběžně roste.

Lze členství v Expresce darovat?

Ano, jsme si jistí, že takový dárek potěší opravdu každou ženu bez rozdílu věku i kondice.

Proč jsem na každém stanovišti v rámci kruhového tréninku jen půl minuty?

30 vteřin představuje optimální dobu pro silovou tréninkovou sérii, protože po tuto dobu jsou svaly schopné „sprintovat“, než se začnou unavovat. Svaly k regeneraci a přípravě na další zátěž potřebují minutu a půl. Rozestavění strojů v Expresce tuto potřebnou dobu poskytuje. Po stroji určeném na posilování horní poloviny těla následuje aerobní stanice a poté se přesunete na stroj určený k procvičení spodní poloviny těla.

Jaké má pro mě silové cvičení přínos?

Silné svaly představují podpěru pro klouby a páteř, která udržuje stabilitu vašeho těla a zajišťuje jeho správný pohyb. Zátěžová činnost způsobí zvýšení hustoty kostí. Pokud při redukci hmotnosti posilujete, Vaše tělo upřednostňuje svalovou tkáň a spaluje více tělesného tuku. Pro dosažení úspěchu při hubnutí a pro udržení výsledků je důležité svaly chránit.

Nebudu vypadat jako Arnold?

Jako žena se nemusíte obávat příliš velkých svalů, protože Vaše hladina testosteronu nedosahuje výše potřebné pro získání velkých svalů. Pokud jste nikdy neposilovala, může se Vám podařit nabrat jeden až tři kilogramy svalové hmoty poměrně rychle. Další nárůst se zpomalí, jakmile dosáhnete Vašeho potenciálu svalového růstu. Musíte si uvědomit, že pokud máte v těle velké zastoupení tuku, prorůstá tuk také Vašimi svaly. Budete- li spalovat tělesný tuk, vaše svaly zeštíhlí a díky tomu, že budou zpevněné a posílené, budou vypadat menší.

Co když se necítím v dobré kondici?

Nejste-li v dobré kondici nebo bolí-li Vás klouby, šlapejte na aerobních stanovištích na místě, pokud však nemáte žádné zdravotní potíže, pohybujte se „čile“ - tancujte nebo běžte či skákejte. Intenzita pohybu na aerobním stanovišti nemá velký vliv na Vaši tepovou frekvenci.

Co po cvičení?

Nikdy nezapomínejte na poslední složku cvičení a tou je protažení. Vaše trenérka Vám vysvětlí, jak se správně protáhnout podle strečinkové tabule Expresky. Obětujte 5 minut na protažení! V protažení se nikdy nepohupujte, nepružte, ale zůstaňte v poloze 7 vteřin a poté zhruba na 15 vteřin sval o něco více protáhněte. Statické protažení je nejbezpečnější způsob strečinku a provádí se na konci cvičení, když jsou svaly zahřáté. Strečink je důležitý, jelikož Vám pomáhá zachovat rozsah pohybu a zajišťuje také integritu kloubů.